SM-FF/FTF-56 Feeder for JUKI
SM-FF/FTF-56 Feeder for JUKI
group name
JUKI Pneumatic Feeder
Min Order
1 piece
brand name
SAMTRONIK
model
SM-FF/FTF-56MM
Nearest port for product export
San Deigo, Bangkok, Singapore, California
Delivery clauses under the trade mode
FOB, CFR, CIF, EXW, Express Delivery
Acceptable payment methods
T/T, L/C, D/P D/A, MoneyGram, PayPal, Westem Union, Cash
Export mode
Export through agents
update time
Thu, 14 May 2026 04:16:09 GMT
Paramtents
  • for JUKI
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
SM-FF/FTF-56MM Feeder for JUKI
Detailed
SM-FF/FTF-56MM Feeder for JUKI
Main Features
①Simple structure in linear type ,easy in installation and maintation.
③High pressure double crank to control the die opening and closing.
④ Running in a high automatization and intellectualization,no pollution
⑤ Apply a linker to connect with the air conveyor ,which can directly inline with filling machine .
Product list:
Model/Part No.
Brand
Part name
Drive mode
Compatible for
CF/CTF 8mm 0201
Samtronik
smt feeder
pneumatic
Juki pick&place machine
CF/CTF 8*2mm
smt feeder
pneumatic
Juki pick&place machine
CF/CTF 8*4mm
FF/FTF 12mm
FF/FTF 16mm
FF/FTF 24mm
FF/FTF 32mm
FF/FTF 44mm
FF/FTF 56mm