SM-J1000A Smoke&Dust Purify Machine
group name
Smoke Purify Machine
Min Order
1 piece
brand name
SAMTRONIK
model
SM-J1000A
Nearest port for product export
San Deigo, Bangkok, Singapore, California
Delivery clauses under the trade mode
FOB, CFR, CIF, EXW, Express Delivery
Acceptable payment methods
T/T, L/C, D/P D/A, MoneyGram, PayPal, Westem Union, Cash
Export mode
Export through agents
update time
Thu, 14 May 2026 04:14:34 GMT
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
Detailed
Application:
3.HMI panel is more classic andexquisite, full of scientific and technological content;
4.The inlet and outlet flange can beflexibly prepared according to the demand;
5.Filter quick removal design, highefficiency and easy installation;
6.The brushless DC motor withbuilt-in controller ensures better performance and quality;
10.Safety design, patent andcertification
Pass CE certification (CertificateNo.: ast-2016080001emc / ast-2016080001LVD)
Pass the pony certification (CertificateNo.: mdbrjc0u01615555)
Design standard: indoor air qualitystandard, gb21551.1-2008, GB / T 18801.
Specification
Dimensionmm
600*450*1560H
Power input
AC220V 50Hz
Power
1000W
Flow
Max 1200m³/h
Filtration
Max 0.5μm 99.9%
Noise
70dB
Wind pressure
2800Pa(inner)
Air inlet and outlet
φ150mm(Inlet can changed to be twoφ90mm)